Alliance francaise Split

Dani frankofonije

Dani frankofonije

Jean Francaix: Concerto za klarinet i klavir

 

Allegro / Andantino / Allegrissimo

 

Eugene Bozza: Aria za klarinet i klavir

 

Andante ma non troppo

 

Maurice Ravel: Gaspard de la Nuit, ‘’Ondine’’ za klavir solo

 

Lent

 

Louis Cahuzac: Variations sur un air du pays d’Oc za klarinet i klavir

 

Claude Debussy: Premiere Rhapsodie za klarinet i klavir

 

Reveusement lent

Bruno PHILIPP (1978) diplomirao je klarinet na Muzičkoj akademiji u Zagrebu 2000. god. u klasi prof. Milka Pravdića. Specijalizaciju je polazio kod prof. Alain Damiensa na Konzervatoriju CNR d'Aubervilliers i prof. Jean-Marc Volte na Konzervatoriju "Maurice Ravel" u Parizu.

 

Za cijelo vrijeme školovanja u Hrvatskoj i Francuskoj bio je stipendist Ministarstva znanosti i obrazovanja RH te korisnik jednokratne financijske potpore od Zaklade HAZU. Laureat je međunarodnog natjecanja iz klarineta u Cluju 2011. i ujedno dobitnik specijalne nagrade za najbolju interpretaciju djela rumunjskog autora. Osvojio je 4. nagradu na međunarodnom natjecanju iz suvremene glazbe u Krakovu 2007., drugu nagradu na natjecanju Radio-podij 2000. i prvu nagradu na europskom natjecanju 'Picardie' 2002. u Francuskoj.

 

Za najbolju interpretaciju domaćeg autora ( A. Klobučar ) u sklopu natjecanja 'Darko Lukić' 2003/2004, dobitnik je nagrade Hrvatskog društva skladatelja. 2001. sudjelovao je u svjetskoj praizvedbi oratorija ‘PASSAGES’ francuskog kompozitora A. Petita u znamenitoj katedrali u Reimsu. Održao je brojne recitale u zemlji i inozemstvu (Hrvatska, Francuska , Belgija, Italija, Makedonija, Austrija, Njemačka). Zapaženiji su mu nastupi u Boesendorfer dvoranama (Beč, Pariz) i Salle Cortot (Pariz). Nastupao je solistički uz Zadarski komorni orkestar, Filharmoniju ‘Transilvanija ’ i Orkestar Muzičke akademije. Usavršavao se kod brojnih uglednih svjetskih pedagoga i klarinetista kao što su: G. Deplus, W.Boeykens, Ph.Cuper, P.L.Graf, A.Pay, M. Arrignon i dr.

 

Od 2004. god. predaje klarinet na glazbenoj školi Zlatka Balokovića i Vatroslava Lisinskog u Zagrebu. Stalni je vanjski suradnik nacionalnog folklornog ansambla LADO. U travnju 2009. položio je audiciju za mjesto solo klarineta Simfonijskog orkestra HRT-a. Član je Hrvatskog društva glazbenih umjetnika.

 

Ivan BATOŠ rođen je u Splitu 1979. g. Nakon završene gimnazije i srednje glazbene škole u klasi prof. Ivane Oreb, diplomirao je klavir na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u klasi doc. Đure Tikvice 2002. godine. Titulu magistra umjetnosti stekao je 2009. g. pod mentorstvom doc. Lovre Pogorelića.

 

Osim niza prvih nagrada na hrvatskim državnim natjecanjima, dobitnik je nagrade za najboljeg umjetničkog suradnika na Tribini mladih umjetnika Darko Lukić, zatim Godišnje nagrade Društva sveučilišnih profesora i znanstvenika u Zagrebu za područje glazbene umjetnosti za ak.god. 2002./2003., kao i nagrade Judita za najuspješniji glazbeni program 52. Splitskog ljeta 2006. g.

 

Usavršavao se na seminarima svjetski poznatih pijanista i pedagoga: Anatolija Katza, Viktora Meržanova (Dubrovnik 1998.), Davida Livelya (Baden bei Wien 2001.), Arba Valdme (Köln 2002.), te na Warsaw Piano Workshop 2003.

 

Suosnivač je komornog tria GIG, zajedno sa saksofonistima Gordanom Tudorom i Goranom Jurkovićem, s kojima uspješno izvodi kompozicije domaćih i stranih autora, posvećene ili prilagođene tom sastavu. Nastupao je u komornim duetima sa brojnim instrumentalistima u Hrvatskoj i inozemstvu. Interes za komorni duo odredio je i njegovo zanimanje, tako da od 2003. godine radi kao stalni umjetnički suradnik na Odsjeku za duhačke instrumente Muzičke akademije u Zagrebu, a od 2010. godine i kao vanjski suradnik Muzičke akademije u Sarajevu.

eZ Publish™ copyright © 1999-2017 eZ Systems AS